Euro 2016: Hrvatska – Portugal 0:1

Portugal izbacio Hrvatsku golom Quaresme u finišu produžetaka!

U trećem susretu osmine finala Evropskog prvenstva Portugal je u Lensu nakon produžetaka pobijedio Hrvatsku sa 1:0.

117’ – Kontra Portugala, Nani je šutirao jako loše, ali to je značilo da Ronaldo može stići na loptu, Subašić je odbranio, ali Quaresma prikucava.

117’ – GOL! Quaresma!

Prvo poluvrijeme nije donijelo pretjerano zanimljivu utakmicu, a vrijedi tek izdvojiti šansu Portugala kada je Pepe poslije prekida glavom sa pet metara iz gotovo idealne pozcije poslao preko gola. Defanzivac Reala je pri tome bio u ofsajd poziciji, ali sudije se nisu oglasile.

Jedinu kakvu takvu šansu Hrvati su imali u 41. minuti, kada je Strinić bio u dobroj poziciji, međutim umjesto udarca odlučio se na pas za Mandžukića i propala je dobra šansa za Vatrene.

I u nastavku smo gledali uglavnom rovovsku borbu, ali i nešto dinamičniji fudbal. U 57. minuti Strinić je odlično centirao nakon kornera, ali Brozović je promašio loptu. U nastavku akcije Rakitić je opet našao Brozovića, a fudbaler Intera je iz odlične šanse, sa desetak metara iskosa, loptu poslao preko gola.

Hrvatska je do kraja imala više loptu u nogama, ali bez pravih šansi, dok je Portugal bio praktično bezopasan i nakon 90 minuta igre bilo je 0:0. Sa sličnom igrom se nastavilo i u produžecima, sve do 117. minute kada je Perišić pogodio stativu Portugala, da bi u kontranapadu i Ronaldov šut odbranio Subašić, a odbijenu loptu u mrežu je pospremio Quaresma za 1:0 i plasman Portugala među osam najboljih, gdje ih čeka selekcija Poljske.