Tahirović s klupe gledao remi Ajaxa i Aston Ville, Gazibegović odigrao cijeli susret protiv Lillea

Odigrane su četiri utakmice osmine finala Konferencijske lige u kojima su zabilježeni zanimljivi rezultati.

Ajax i Aston Villa su remizirali, bilo je 0:0, a naš veznjak Benjamin Tahirović je ovaj susret gledao s klupe za rezervne igrače.

Naš drugi reprezentativac Jusuf Gazibegović je odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu Sturma od Lillea rezultatom 3:0, a golove za goste su postigli Jonathan David dva te Edon Zhegrova jedan.

Molde je na svom terenu pobijedio Club Brugge, bilo je 2:1, a jedini gol za domaće u prvom dijelu je djelo Halldora Stenevika da bi u nastavku Maxim De Cuyper donio poravnanje gostima.

Tu nije bio kraj golovima na ovom susretu budući da je Fredrik Gulbrandsen u drugoj minuti sudijske nadoknade donio novu prednost domaćima i postavio konačan rezultat susreta.

Izraelski Maccabi je pobijedio Olympiacos rezultatom 4:1, a dva gola je postigao Eran Zahavi dok su po jedan postigli Ido Shahar i Dor Peretz. Jedini strijelac za domaće je bio Ayoub El Kaabi.

Revanš utakmice su na rasporedu za sedam dana.

Rezultat i strijelci:

Ajax – Aston Villa 0:0

Molde – Club Brugge 2:1 (Stenevik 43’, Gulbrandsen 90+2’ / De Cuyper (p) 84’)

Olympiacos – Maccabi Tel Aviv 1:4 (El Kaabi 13’ / Zahavi 4’, 30’, Shahar 9’, Peretz 74’)

Sturm – Lille 0:3 (David 28’, 51’, Zhegrova 71’)