Šahtar slavio za pravu dramu u grupi u kojoj je i Barcelona; duel u Rimu u sjeni nereda

Odigrana su dva meča petog kola Lige prvaka u kojima su domaće pobjede upisale ekipe Šahtara i Lazija, vrlo važne za kompletan rasplet u grupama E i H.

Nogometaši Šahtara savladali su Antwerp rezultatom 1:0 i tako su unijeli pravu dramu u grupu H u kojoj se nalaze još Barcelona i Porto.

Jedini gol na utakmici postigao je Mikola Matvijenko već u 12. minuti susreta. Antwerp je u nastavku krenuo nešto ofanzivnije, ali do gola nije uspio doći.

Ovaj trijumf donio nam je pravu dramu. Trenutno, tri ekipe na vrhu imaju po devet bodova, a to su Barcelona, Porto i Šahtar, dok mjesta u nokaut-fazi ima samo za dvije ekipe.

Barcelona i Porto sastaju se večeras, a ekipa koja bude poražena u tom duelu, mogla bi se naći u velikim problemima uoči posljednjeg kola.

U drugom meču programa Lazio je na krilima Cire Immobilea u završnici susreta srušuio Celtic i slavio rezultatom 2:0.

Immobile je pogađao u 82. i 85. minuti za veliku pobjedu Lazija i preuzimanje vodeće pozicije. Nebeskoplavi su ovim trijumfom napravili veliki korak ka nokaut-fazi.

Međutim, meč u Rimu protekao je u sjeni nereda na tribinama. Domaći navijači napali su goste iz Glasgowa bakljama i pirotehnikom.

Također, pokazali su nekoliko uvredljivih transparenata Celticovim navijačima koji su još jednom iskoristili priliku da pokažu solidarnost s Palestinom isticanjem zastava ove bliskoistočne zemlje.