Ostali sportoviSport

Džumhur zaustavljen na startu Roland Garrosa

Naš najbolji teniser Damir Džumhur je zaustavljen već u prvom kolu Roland Garrosa.

Rođeni Sarajlija je danas odigrao solidan meč, što nije bilo dovoljno da se savlada teniser iz TOP 30. Bolji od našeg tenisera je bio Portugalac Joao Sousa koji je 29. na ATP rang listi.

Konačan rezultat je bio 3:1 za Portugalca, po setovima 2:6, 7:6, 6:4 i 7:5. Spektakularno je naš teniser počeo ovaj meč, pošto je već u prvom gemu napravio brejk. Također, do kraja seta je napravio dupli brejk i odličnom igrom došao do prvog seta na ubjedljiv način.

U drugom setu je odigrana odlučujuća bitka. Naš teniser je gubio 0:5, ali se vratio na 5:5. I, kada su svi očekivali da naš teniser dobije psihološku injekciju, taj-brejk pripada Portugalcu za izjednačenje u setovima iako je naš teniser imao svoje set-lopte.

U naredna dva seta gotovo identičan scenario. Teniseri su čuvali svoj servis sve do finiša kada Sousa pravi po brejk, za osvajanje trećeg i četvrtog seta.