Ostali sportoviSport

Džumhur razbio Kudlu i plasirao se u drugo kolo Roland Garrosa

Oprezno su oba tenisera ušla u meč, a prvi break viđen je u sedmom gemu kada je Kudla izgubio svoj servis.

Uslijedila je serije breakova u kojoj se bolje snalazi Damir i dobija prvi set rezultatom 6:4. U ovom dijelu igre bile su presudne čak 24 neprisiljene greške Amerikanca.

U drugom setu bh. teniser je superiorno igrao na svom servisu, a dva breaka u petom i sedmom gemu bila su dovoljna za uvjerljivih 6:2.

Već u prvom gemu trećeg seta Džumhur osvaja break i brzo potom dolazi do prednosti od 3:1. U petom gemu Kudla gubi još jedan servis pa je Damir mirno meč priveo kraju za prolaz u narednu rundu Roland Garrosa.

Džumhur će u drugom kolu drugog Grand Slama sezone igrati protiv pobjednika meča između francuskog tenisera Gregoirea Barrera (196. ATP) i Moldavca Radua Albota (97. ATP).