RukometSport

Danska razbila Norvešku i povela Švedsku sa sobom u polufinale rukometnog Eura

Rukometaši Danske pobijedili su u trećem kolu druge faze takmičenja Evropskog prvenstva selekciju Norveške rezultatom 29:23 te su tako osigurali prvo mjesto u grupi, ali i plasman Švedskoj u polufinale.

Danci su nešto sporije ušli u meč, ali su sredinom prvog poluvremena upalili mašinu pa su vrlo brzo došli do osam golova prednosti koju su imali u nekoliko navrata. Poluvrijeme je okončano rezultatom 18:11 za Dansku.

U nastavku je Norveška zaigrala nešto bolje, ali niti jednom nisu uspijevali smanjiti zaostatak na manje od pet golova pa je Danska mirno privela meč kraju te zadržala stopostotni učinak na prvenstvu.

Najbolji u redovima Danske bili su Gidsel, Lindberg i Pytlick sa po pet golova, dok je Nielsen sjajno branio s 15 odbrana. Blonz je bio najbolji kod Norveške s također pet pogodaka.

Danska je tako kolo prije kraja osigurala prvo mjesto u grupi, a porazom Norveške sigurna je i Švedska na drugom mjestu pa će ove dvije selekcije igrati polufinale Evropskog prvenstva.