Cristiano Ronaldo – Najefikasniji igrač liga petice

DOSLOVNO iz minute u minutu i od početka do kraja utakmice s Gironom, rušio je i postavljao povijesne golgeterske rekorde.

Ali, krenimo redom. Golom u 11. minuti utakmice 29. kola La Lige, došao je do novog u nizu podviga.

Cristianu Ronaldu to je bio već 18. zgoditak u svim natjecanjima od početka 2018. i tako je postao najefikasniji nogometaš u ligama petice ove godine.
Do 18 ovogodišnjih golova Ronaldo je došao na samo 13 utakmica, 11 La Lige i dvije u Ligi prvaka.
U španjolskom prvenstvu postigao je 15 golova, a PSG-u u Ligi prvaka preostala tri.
Naravno, Ronaldo inače, kada se na nadmeće s jedinim konkurentom Leom Messijem, to radi sa samim sobom. Pa je tako u drugom poluvremenu utakmice s Gironom dodao još dva gola. Za 50. hat-trick karijere.Ronaldo je s tri gola Gironi došao do 17 prvenstvenih golova u 2018. Od početka godine jednako toliko u nacionalim prvenstvima postigli su cijeli Arsenal i Milan, dok je Ronaldo sam postao efikasniji od Manchester Uniteda, Borussije Dortmund i Chelseaja!

Ipak, Ronaldo je na samom kraju utakmice s Gironom (6:3) stigao preskočiti Arsenal i Milan, te Mohameda Salaha.

Naime, četvrtim golom ovom suparniku njegov hat-trick prerastao je u poker, on sam od početka 2018. u nacionalnom prvenstvu postao efikasniji i od spomenuta dva kluba.

Naravno, osim momčadske, prešišao je i pojedinačnu “konkurenciju” i to na sezonskoj razini.

Postao je najubojitiji strijelac od početka sezone u ligama petice.

Zabio je ukupno 37 golova, jedan više od “Egipatskog Messija”, te po dva više od pravog Messija i Harryja Kanea.

Par napomena koje ovaj Ronaldov podvig stavljaju u kontekst i tako ga čine još većim. Njemu je za tih 37 golova trebalo samo 35 utakmica.
Salahu je do njegove golgeterske brojke trebalo 40 utakmica, Messiju 43, a Kaneu 39.