Čudesni Bellingham sa dva gola donio pobjedu Realu u prvom El Clasicu ikad odigranom

REAL je u 11. kolu La Lige na Olimpijskom stadionu u Barceloni pobijedio Barcu 2:1. Barca je povela golom Ilkaya Gundogana u 6. minuti, Izjednačio je Jude Bellingham u 68. minuti, a Englez je zabio za pobjedu Reala u 92. minuti.

Od samog početka Barca je bila bolja, opasnija, konkretnija i u prvih 45 minuta je totalno nadigrala blijedi Real koji u prvom poluvremenu nije stvorio niti jednu priliku. Barca je povela već u šestoj minuti. Dogodilo se to nakon pogreške obrane Reala, lopta koju je odbio Jude Bellingham je došla do Ilkaya Gundogana koji je izašao sam na Kepu Arrizabalagu i mirno zabio za 1:0.

U 16. minuti moglo je biti 2:0. Kroos je neoprezno ostao bez lopte, Gavi mu je uzeo i dodao za Fermina Lopeza, a ovaj je s 12, 13 metara pogodio vratnicu. Barca je čitavo prvo poluvrijeme dominirala, stvarala je prilike, a u obrani je odigrala izuzetno disciplinirano, tako da su Vinicius i Bellingham bili posve neprimjetni.

Vezni red Katalonaca u potpunosti je nadigrao Realov, a posebno je slab i nesiguran bio Toni Kroos. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Barcelona je mogla dobiti i penal. Tchouameni rukama spriječio Arauja u skoku tijekom ubačaja iz kornera. Međutim, sudac Jesus Gil Manzano nije pokazao na bijelu točku. Real u prvih 45 minuta nije uputio niti jedan udarac u okvir.

U 51. minuti nova vratnica za Barcelonu. Glavom je okvir gola pogodio Martinez, a iz odbijanca je tukao Araujo, ali je Kepa sjajno obranio. Fenomenalno je u prvih sat vremena bilo gledati kako napad i vezni red Barce fantastično visoko napadaju zadnji red Reala i tako ih ostavljaju bez ikakve ideje. Ancelotti je vidio da mu vezni red ne postoji i u 63. minuti je umjesto jako lošeg Kroosa uveo Luku Modrića.

I usred napada Barcelone Real je iz ničega izjednačio. Bila je to majstorija čudesnog Judea Bellinghama. Nevjerojatni Englez je potegao s 23, 24 metra i probušio je Ter Stegena. Krasan gol. Do kraja je bilo nekoliko polušansi za obje ekipe, ali se rezultat nije mijenjao. A onda, u 92. minuti Jude Bellingham zabija za pobjedu nakon dodavanja Luke Modrića.

Mladom engleskom veznjaku je to bio 13. gol u 13. nastupu za Real, čiji je igrač postao ovog ljeta u transferu iz Borussije Dortmund za 103 milijuna eura.