U prvom susretu polufinala Lige prvaka madridski Real je večeras na svom terenu dočekao Bayern Minchen. Domaćin je slavio rezultatom 1:0.

Prvih 15 minuta susreta pripalo je gostima iz Minhena. Ekipa Pepa Guardiole nije dozvolila Madriđanima da organizuju skoro pa niti jedan napad. Nisu ni Bavarci ozbiljnije zaprijetili golu Ikera Casillasa, ali su do 13. minute susreta izveli čak četiri kornera.
Iz prve prave akcije Madriđani su stigli do vodstva. Ronaldo je poslao loptu uz lijevu aut liniju za Fabija Coentraa koji šalje loptu u srce šesnaesterca, a Karim Benzema pogađa nebranjeni dio mreže Manuela Neuera. Nakon pogotka Real Madrid je zaigrao mnogo bolje.
Ekipa Carla Ancelottija mogla je vrlo lako doći do dva gola prednosti u 26. minuti susreta. Ronaldo je bio sam u šesnaestercu gostujuće ekipe, ali je bio neprecizan. Ostalo je nakon pokušaja Ronalda 0:0.
Bayern je nastavio sa napadima i izabranici Pepa Guardiole su imali mnogo više loptu u svojim nogama, tome svjedoči i broj izvedenih kornera u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli opasnije zaprijetiti Ikeru Casillasu. I dok je Bayern čuvao loptu u svojim nogama, Kraljevi su prijetili. U 41. minuti susreta Angel Di Maria je šutirao, ali je i njegov udarac otišao preko prečke Neuerovog gola. Ostalo je nakon prvih 45 minuta susreta 1:0.
Real Madrid je prvi zaprijetio i u nastavku susreta. Ronaldo se izborio za loptu pored Davida Alabe, ali je njegov udarac odlično odbranio golman Bavaraca, Manuel Neuer. Od tog trenutka Bayern je opet nametnuo svoju igru, ali ni ovaj put nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu Ikera Casillasa.
Novu priliku imao je Real Madrid. Domaćin je opet zaprijetio preko Cristiana Ronalda. Ovaj put u 68. minuti susreta Portugalac je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je njegov udarac odbranio Manuel Neuer.
Gosti su zaprijetili preko Thomasa Mullera u 81. minuti susreta, ali je udarac Nijemca bio neprecizan. Samo tri minute kasnije fantastičnu priliku imao je Mario Goetze, ali je Casillas fantastično odbarnio. Ostalo je do kraja susreta u Madridu 1:0 za Real.

Iz prve prave akcije Madriđani su stigli do vodstva. Ronaldo je poslao loptu uz lijevu aut liniju za Fabija Coentraa koji šalje loptu u srce šesnaesterca, a Karim Benzema pogađa nebranjeni dio mreže Manuela Neuera. Iako su Bavarci imali veliki posjed lopte (oko 70 posto), Real može žaliti za propuštenim šansama.

Smjenjivale su se prilike obje ekipe, ali novog gola nije bilo tako da je ostalo do kraja susreta u Madridu 1:0 za Real.

Mnogo je zanimljivosti bilo u vezi sa akterima evropskog klasika, pa je tako kapiten Reala Iker Casillas odigrao 13. meč protiv Bayerna, što je najviše protiv jednog tima, čime je izjednačio rekord Lige prvaka koji je do sada bio u vlasništvu našeg bivšeg asa Hasana Salihamidžića. On je toliko utakmica upisao upravo protiv Madriđana. Trener Bavaraca Pep Guardiola doživio je večeras prvi poraz na Bernabeu. Ancelotti je tako uspio napraviti ono što prije njega nisu Schuster, Pellegrini i Mourinho.