TENISKA SENZACIJA: 17-godišnji Borna Ćorić pobijedio Rafaela Nadala

BASEL – Mladi hrvatski teniser Borna Ćorić tri sedmice prije svog 18. rođendana stigao je do fenomenalnog rezultata svladavši u četvrtfinalu ATP turnira u Baselu 14-strukog “grand slam” pobjednika, Španca Rafaela Nadala sa 6-2, 7-6 (4) nakon sata i 41 minute igre.

Protiv trenutno trećeg igrača svijeta Ćorić je odigrao gotovo savršen prvi set, čak je tri puta oduzimao servis Nadalu i nakon tek nešto više od 20 minuta poveo sa 5-0. Iako se Nadal pokušao vratiti s dva uzastopna gema, Ćorić je kod 5-2 ostao čvrst i priveo prvu dionicu igre u svoju korist sa 6-2.

Ćorić je sjajno parirao Nadalu u igri s osnovne linije, te je na najbolji način iskoristio čak 19 neprisiljenih pogrešaka Španca u prvom setu

Mladom asu nije smetalo niti što nije mogao računati na svoj prvi servis kojega je ubacivao sa samo 39 posto preciznosti u prvom setu.

U drugom je setu Nadal podigao nivo svoje igre, ali Ćorić je i na to imao odgovor. Niti jedan igrač nije uspijevao ostvariti “break”, pa se ušlo u odlučujuću igru. Ključni se trenutak dogodio kod rezultata 4-4 kada je Ćorić u još jednoj izmjeni prisilio Nadala na promašaj za svoje vodstvo od 5-4 uz dva servisa. Ćorić je osvojio oba ta poena i stigao do najveće pobjede u dosadašnjoj karijeri.

U polufinalu će Ćorić igrati protiv Belgijanca Davida Goffina.