Standard – Željezničar 2:1

Željezničar je u prvoj utakmici trećeg pretkola Evropske lige poražen sa 2:1 na gostovanju kod Standarda, što je rezultat koji ostavlja nadu da se u uzvratu može nešto uraditi pred punim Koševom.

U prvom poluvremenu “Plavi” su odigrali jako loše, te su autogolom Kosorića i golom Knockaerta gubili sa 2:0. Željo nije apsolutno ništa uradio u tom periodu, a imao je i sreće kada su domaćini dva puta tresli okvir gola.  U nastavku, kao da je zaigrao neki drugi Željezničar, te je Đelmić u 64. minuti smanjio prednost.

U nastavku igre, Bajić je dva puta u manje od 30 sekundi pogodio okvir gola nevjerovatna dva puta. Šokirani i izmoreni domaćini nisu imali snage da vrate razliku na dva gola, te je utakmica okončana rezultatom 2:1.