Srbija za zlato protiv Amerikanaca!

MADRID – Srpski košarkaši eliminisali su selekciju Francuske u polufinalu Mundobasketa sa 90:85 i sa Amerikancima će se boriti za zlatnu medalju.

Srbija je tokom cijelog meča igrala odlično, a već nakon prvog poluvremena bilo je velikih 46:32 i utakmica je išla samo u jednom smjeru. Francuzi večeras nisu imali mnogo raspoloženih igrača za igru pa je i nakon treće četvrtine rezultat glasio 61:45.

Posljednja dionica je ipak donijela dobru igru Francuza koji su trojkom Batuma šest minuta prije kraja meča smanjili na -6,  a onda je i Fourinier novom tricom smanjio na samo 65:61. Koševima Hertuela samo 17 sekundi prije kraja evropski prvak je smanjio na 84:82. Ipak, izabranici Saše Đorđevića zadržali su koncentraciju u finišu i na kraju zasluženo slavili pobjedu rezultatom 90:85 i plasman u finale.

Srbiju je predvodio odlični Miloš Teodosić sa 24 poena, Bogdanović je ubacio 13, Raduljica, Krstić i Marković su dodali po 11. Batum je praktično sam vukao Francusku sa 35 poena, ali to nije bilo dovoljno za evropske prvake, piše SCsport.

Srbija će u finalu igrati protiv SAD koje su u prvom polufinalu bile bolje od Litvanije.