Španija ispustila medalju: Poljacima bronza

Reprezentacija Poljske osvojila je treće mjesto na prvenstvu svijeta u Kataru. Poljaci su nakon produžetka savladali Španiju 29:28, a prije toga su u zadnjim sekundama izborili dodatnih deset minuta. U regularnih 60 minuta rezultat je glasio 24:24.

Španija je praktično predala medalju u ruke protivnika. Mada su Poljaci bolje otvorili utakmicu i poveli 7:3, na odmor su Španci odnijeli gol prednosti – 13:12.

U drugom poluvremenu Poljska ni jednom nije vodila. U 51. minuti Španija je poslije gola Rodrigueza imala 22:18, a u 59. minuti 24:22 donio im je Rivera.

Činilo se tada da je utakmica riješena, no Michal Szyba sa dva gola, od kojih je drugi postignut praktično u posljednjim sekundama, donosi Poljacima ekstra deset minuta. Na krilima Spryzaka, koji je postigao tri gola u dodatnom vremenu, Poljska je slavila medalju kao i 2009. godine.

“Sretan sam sbog tma koji je dobro radio tokom cijelog turnira. Cijela ekipa je pokazala da se može vratiti iz zaostatka”, rekao je selektor Poljske Michael Biegler.

“Čestitke Poljcima. Imali smo svoje šanse, naša odbrana je u zadnjim trenucima regularnog vremena loše odigralai taj gol je odlučio pobjednika”, kazao je selektor Španije Manuel Cadenas.

Poljska – Španija 29:28 (13:13, 11:11, 5:4)