SP u košarci: Francuska savladala Litvaniju i osvojila bronzanu medalju

Reprezentacija Francuske je savladala večeras Litvaniju rezultatom 95:93 (22:19, 21:23, 21:29, 31:22) i tako došla do bronzane medalje na Svjetskom prvenstvu u košarci koje se igra u Španiji. Utakmica je protekla u žestokoj borbi o čemu svjedoči i konačni rezultat.

Obje su ekipe silno željele nadoknaditi poraze u polufinalnim mečevima i stati na utješno mjesto na postolju.

Prvo poluvrijeme je dobila Francuska rezultatom 43:42, uz samo jedno vodstvo Litvanije na početku meča (9:7).

U drugom dijelu utakmice Litvanija se vraća u igru i uspjeva doći do prednosti od sedam koševa. Ipak, šest minuta do kraja Batum i Lauvergne vraćaju svoju ekipu u igru. Francuska uspjeva doći u prednost i zadržati je do kraja utakmice.

Najbolji strijelac u redovima Francuza je bio Batum s 27 poena, dok je Valancijunas s 25 poena bio najbolji u reprezentaciji Litvanije, javlja Anadolu Agency (AA).