SP Brazil 2014: Remi Francuske i Ekvadora, Švicarska u 1/8 finala

Nogometna reprezentacija Švicarske savladala je Honduras rezultatom 3:0, hat-trickom Đerdana Šakirija, dok je Francuska odigrala bez golova protiv Ekvadora.

Iz grupe E u osminu finala SP-a idu Francuska i Švicarska.

Švicarci su skoro završili utakmicu protiv Hondurasa već u prvih 45 minuta kada su ostvarili prednost od 2:0. Oba gola postigao je Šakiri, u 7. i 31. minuti.U drugom poluvremenu Honduras je imao dvije prilike.

Sve dileme oko pobjednika otklonjene su u 71. minuti kada je Šakiri postigao i teći gol za Švicarsku, pri čemu mu je asistirao Drmić.

Francuzi su se i prije ovog meča plasirali u osminu finala, pa je selektor Didier Deschamps izveo kombinovani sastav. Dvije najbolje prilike desile su se u finišu prvog dijela. Prvo poluvrijeme je završeno bez golova.

Na početku nastavaka Ekvador je ostao sa deset igrača na terenu jer je u 50. minuti isključen Antonio Valencia. Tada su Francuzi ofanzivnije krenuli prema golu protivnika. Međutim, to nije bilo dovoljno da bi postigli pobjedu.

Tabela grupe E

1. Francuska 7
2. Švicarska 6
3. Ekvador 4
4. Honduras 0

U osmini finala Francusku dočekuje Nigerija, a Švicarska će se za plasman u četvrtfinale boriti protiv ekipe Argentine.