SP 2014. Brazil: Rusija i J. Koreja završili bez pobjednika 1:1

Fudbaleri Rusije i Južne Koreje odigrali su neriješeno u prvom kolu Grupe H na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Rezultat je iznosio 1:1.

Prvo poluvrijeme utakmice proteklo bez većih uzbuđenja, bolja igra fudbalera Južne Koreje, Rusi bez pravih šansi.

Iako se do skoro polovine drugog poluvremena činilo da će utakmica proći bez golova, Keun-Ho Lee u 68. minuti dovodi Južnu Koreju u vodstvo.

Odmah poslije toga bude se Rusi i izjednačavaju u 74. minuti. Strijelac je bio Alexandr Kerzhakov.

Do kraja utakmice više šansi imala je Rusije, ali bez pogodaka. Ovo je ujedno prvi remi reprezentacije Rusije na Svjetskim prvenstvima, dok je Južna Koreja svoje utakmice remijem završila 9 puta.

Trenutno stanje na tabeli u Grupi H: Belgija prva sa tri boda, slijede Rusija i Južna Koreja sa po jednim bodom, i na koncu Alžir bez bodova.

Naredni mečevi Grupe H su 22. juna, kada se sastaju Belgija – Rusija i Južna Koreja – Alžir.

Sastavi reprezentacija:

Rusija: Akinfeev, Ignashevich, Glushakov, Kokorin, V. Berezutskiy (C), Shatov, Zhirkov, Samedov, Fayzulin, Eshchenko, D. Kombarov, selektor Fabio Capello

Južna Koreja: S.R. Jung, S.Y. Yun, Y.G. Kim, H.M. Son, C.Y. Park, Y. Lee, J.C. Koo (C), K.Y. Han, S.Y. Ki, C. Y. Lee, J.H. Hong, selektor Hong Myungbo