Šok na Koševu u 92. minuti: Željezničar izgubio treće pretkolo Evropske lige

Fudbaleri Željezničara nisu uspjeli da se plasiraju dalje nakon što su u revanšu protiv Metalurga na Koševu odigrali 2:2.

Plavi su od prve minute krenuli veoma ofanzivno, a takva igra im se isplatila već u 16. minuti. Riad Bajić je dobro centrirao sa desne strane nakon jednog prekida, a jedan od igrača Metalurga je nespretno i nesretno zakačio loptu i matirao vlastitog golmana za vodstvo Plavih od 1:0. Autogol je zvanično pripisan Dodevskom.

Iako je Željezničar uglavnom kontrolisao igru i bio bolji rival, Makedonci su i u 32. minuti opasno zaprijetili kada je sjajan volej Leskarovskog još bolje odbranio Antolović, poslavši loptu u korner.

Domaći su i nastavak meča slično otvorili kao i početak utakmice. Sjajan udarac Tomića u 48. minuti, Efremov je izvadio ispod prečke. Do zasluženog drugog gola Željezničar je stigao u 54. minuti. Nermin Jamak je uposlio Riada Bajića koji sa 20-ak metara sjajno pogađa za 2:0.

Rudeski je u 62. minuti nakon sjajnog solo prodora ipak postigao lijep gol za 2:1. I kada se očekivao kraj utakmice, Krstev je u 92. minuti fenomenalno pogodio iz slobodnog udaraca.