Rutinske pobjede Širokog, Sarajeva i Zrinjskog, Velež razočarao

BHT PREMIJER LIGA

Ekipa Sarajeva pobjedom u Gradačcu započela je proljetni dio BHT Premijer lige BiH. Izabranici Mehe Kodre su po katastrofalnom terenu nadigrali Zvijezdu i na kraju slavili sa 0:3. Junak je bio Leon Benko koji je postigao dva gola.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Sarajevo je preuzelo incijativu ali su uglavno pokušavali dugim loptama uposliti Leona Benku, ali su prvu šansu na meču imali domaći.

Igrala se 15. minuta kada je Ordagić lijepo prošao i uposlio Gadžu koji reguje loše i  sa svega pet metara šutira preko gola Dejana Bandovića.

Odmah u sljedećem napadu uslijedila je kazna. Bilbija je ubacio a Bekić pogađa za vodstvo Sarajeva i slavlje oko 2000 gostujućih navijača.

Samo tri minute kasnije novi gol u mreži domaćih. Bilbija izveo korner lopta dolazi do Bekića koji petom prebacuje na drugu stranu i pronalazi Leona Benku koji postiuže svoj prvi gol u dresu Sarajeva.

Nakon toga domaći igrači su pokušali da ugroze gol Sarajeva ali bez većih uspjeha. Nakon jednog korenra pokušao je i Ordagić ali je Bandović bio na mjestu.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo više golova pa se na odmor otišlo sa ubjedljivim vodstvom gostiju.

Drugo poluvrijeme otvorio je Fačić. On je uzeo jednu loptu Rustemoviću i šutirao sa 20-tak metara ali je lopta otišla pored gola.

U 55. minuti Ordagić sjajno centrira sa desne mreže a Čović pogađa vanjski dio mreže. U 60. minuti Bilbija je šutirao ali je lopta otišla pored gola.

U narednom napadu domaći igrači i navijači su tražili penal. Ordagić je sjajno prošao dva igrača Sarajeva, Tatomirović ga je srušio u kaznenom prostoru domaći igrači su tražili penal, ali sudija se nije oglasio.

U 66. minuti Fačić pokušava ali Bandović loptu šalje u korner. Samo minut kasnije Rustemović je bio u kontri ali su ga zaustavili domaći igrači prekršajem. Samo nekoliko trenutaka nakon toga Hadžić je u posljednji čas pokupšio jednu loptu ispred Leona Benke.

Kraći prekid desio se u 71. minuti kada je jedan predmet pogodio trenera domaćih Petra Šegrta da bi nakon toga i jedan gostujući navijač uletio na teren ali je sve brzo završeno pa se meč nastavio.

Igrala se 76. minuta kada je viđen najljepši potez na meč. Leon Benko je fenomenalno lobova domaćeg golmana za ubjedljivo vodstvo Sarajeva od 3:0.

Do kraja meča najbolju priliku propustio je Duljević u 87. minuti kada je šutirao iz izgledne situacije ali je njegova lopta otišla pored desne stative domaćeg gola. Izabranici Mehe Kodre su tako stigli do pobjede u nemogućim uslovima na stadionu Banja Ilidža i nastavili trku sa Širokim Brijegom za titulu prvaka BiH.

Drina nakon preokreta slavila protiv Rođenih

Ekipa Drine pobjedom je krenula u proljetni dio sezone.

Oni su danas nakon preokreta na svom terenu savladali Velež sa 3:1.

Ekipa Veleža je bolje otvorila meč i prvi su došli u vodstvo.

Anel Hebibović je u  u 36. minuti doveo Rođene u vodstvo

Ipak pet minuta kasnije za 1:1, pogađa Nedeljković a to je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku domaći su stigli do potpunog preokreta i zaslužene pobjede. U 51. minuti Filipović je sjajno pronašao Ilića koji glavom lobuje golmana Veleža za vodstvo Drine.

U 60. minuti Filipović izvodi slobodan udarac sa oko 20 metara a Dragojević loše reaguje a lopta odlazi u korner.

Najljepši detalj na meču viđen je u 66. minuti. Filipović je izveo slobodan udarac sa 25 metara i postigao gol za 3:1.

Krstičević na klupi Plemića debitovao pobjedom

Ekipa Zrinjskog pobjedom je započela proljetni dio BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Plemići su Pod Bijelim brijegom savladali ekipu Slavije. Konačan rezultat bio je 2:0

Nakon početnog ispitivanja snaga domaći su preuzeli terensku incijativu a to im se isplatilo polovinom prvog poluvremena.

Igrala se 26. minuta kada je Zrinjski došao u vodstvo. Crnov je ubacio loptu a Popović je savladao svog golmana Lučića.

Do kraja prvog poluvremena Nikolić je propustio dobru priliku za Zrinjski dok sa druge strane Lambulić iz izgldne pozicije šutira loše.

U 52. minuti Hodžurda je u šesnaestercu Slavije oborio Šćepanovića a sudija je pokazo na penal. Siguran realizator za vodstvo Plemića bio je najbolji strijelac Zrinjskog u historiji Krešimir Kordić. koji je poslao Lučića u jednu, a loptu u drugu stranu.

Igrala se 71. minuta kada je Ivo Zlatić zaradio drugi žuti karton odnosno crveni pa su Plemići do kraja susreta igrali sa igračem manje.

Do kraja susreta igrači SLavije su pokušali doći do gola ali nisu uspjeli u tome, pa su Plemići nastavili sa pobjedama protiv tima iz Istočnog Sarajeva na domaćem terenu.

Široki preokretom u Ugljeviku zadržao prednost u odnosu na rivale

Fudbaleri Širokog Brijega nakon preokreta slavili su (1:2) protiv Radnika iz Bijeljine u utakmici koja je igrana u Ugljeviku.

U prvom dijelu utakmice domaći su imali nešto više od igre, a to su iskoristili u 14. minuti utakmice kada je Galešić pogodio nakon kornera.

Ipak, Široki se vraća u 28. minuti susreta, a precizan je Wagner ponovo nakon jednog ubačaja iz kornera da bi se za potpuni preokret gostiju pobrinuo Peko koji je pogodio mrežu Bodiroge u 37. minuti susreta.

U drugom poluvremenu viđeno je dosta grešaka u dodavanjima, domaća ekipa je bila nešto agilnija, ali su gosti mirnom i iskusnom igrom zadržali stečenu prednost.

Sloboda u dvije utakmice Travniku postigla sedam golova

Nakon pobjede (0:3) u prvom dijelu sezone, fudbaleri Slobode slavili su još ubjedljivije u proljetnom dijelu sezone protiv ekipe Travnika. Sada je bilo 4:0.

Sloboda je već u petoj minuti utakmice došla u prednost, a strijelac je bio Bekić da bi 13 minuta kasnije Ahmetović udvostručio prednost domaće ekipe i postavio rezultat prvog dijela.

U nastavku Sloboda je nastavila sa dobrom igrom, pa je tako u 52. minuti Mujić dobro šutirao, ali je lopta otišla pored gola da bi se 15-ak minuta kasnije isti igrač iskupio za promašaj kada je iskoristio grešku Nurkovića i postigao treći pogodak za Slobodu.

Isti igrač je bio precizan i u 81. minuti utakmice kada je iskoristio zbunjenost Ribića i Nurkovića, te postigao Slobodin četvrti, a svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te su domaćini na pravi način započeli drugi dio polusezone.

Greška Adilovića koštala Čelik: Basara junak Viteza

Ekipa Viteza je u regionalnom derbiju slavila protiv svog ljutog rivala Čelika rezultatom 1:0.

U prvom dijelu Čelik je imao nešto više od igre, ali je Vitez preko Basare propustio jedinu šansu u prvom dijelu.

Ipak, isti igrač je uspio savladati Adilovića u 49. minuti utakmice, a njegovom pogotku je kumovala velika greška golmana Čelika Adija Adilovića.

Pokušao je i Barišić nakon tačno sat vremena igre, ali je prečka bila saveznik Zeničana da bi potom priliku imao i Pezo, ali je Adilović siguran.

Desetak minuta kasnije dobra šansa za Čelik, ali nakon udarca Dedića, loptu je sa gol linije izbacio Kaptena.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te je domaća ekipa zabilježila trijumf nad svojim ljutim rivalom.