Rukometaši BiH poraženi od Rusije 42:28

Rukometaši BiH porazom su okončali nastup u Kataru. U borbi za 19. mjesto izabranike Dragana Markovića danas je nadigrala Rusija s uvjerljivih 28:42.

Bh. rukometaši su krenuli meč baš kao što je jučer i najavio naš selektor. Marković je priliku pružio igračima sa manjom minutažom do sada. Rusi su prvi put poveli sa dva razlike (3:5) u četvrtoj minuti, ali smo se brzo vratili.

Ipak, u 10. minuti imali smo zaostatak od tri pogotka (6:9), a onda je uslijedila serija naših od 4:0 za prvo vodstvo na meču.

U 18. minuti golom Duška Čelice otišli smo čak na plus tri (13:10), ali nakon toga smo neobjašnjivo pali, te smo na poluvremenu imali zaostatak od velika četiri pogotka (16:20). Baš kao i jučer, u prvom dijelu smo primili čak 20 golova, što dokazuje da odbrana i u ovom meču nije bila na visini zadatka.

U nastavku slična slika, a iako smo na startu uspjeli smanjiti na minus dva Rusi su već u 11. minuti otišli na velikih sedam golova prednosti (20:27).

Već tada je bilo jasno da je i šesti uzastopni poraz blizu, te da ćemo ostati samo na jednom trijumfu. Do kraja su Rusi rutinski odradili posao, te je prednost rasla iz minuta u minut. Tako smo u 51. minuti imali zaostatak i od velikih 13 golova (23:36), a završilo je

Za kraj, treba istači da, baš kao i u jučerašnjem duelu s Bjelorusijom, nije bilo one prepoznatljive borbenosti i htijenja, te je poraz realan odnos snaga. Tako su Zmajevi zauzeli 20. mjesto na SP-u, sa samo jednim trijumfom.