Rezultati i tabele kvalifikacijkih susreta za Svjetsko prvenstvo u Brazilu
Rezultati posljednjeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. u Brazilu:
Grupa A
Rezultati:
Srbija – Makedonija 5:1
Belgija – Wales 1:1
Škotska – Hrvatska 2:0
Tabela
1. Belgija 10 8 2 0 18:4 26
2. Hrvatska 10 5 2 3 12:9 17
3. Srbija 10 4 2 4 18:11 14
4. Škotska 10 3 2 5 8:12 11
5. Wales 10 3 1 6 9:20 10
6. Makedonija 10 2 1 7 7:16 7
Grupa B
Rezultati:
Italija – Armenija 2:2
Danska – Malta 6:0
Bugarska – Češka 0:1
Tabela
1. Italija 10 6 4 0 19:9 22
2. Danska 10 4 4 2 17:12 16
3. Češka Republika 10 4 3 3 13:9 15
4. Bugarska 10 3 4 3 14:9 13
5. Armenija 10 4 1 5 12:13 13
6. Malta 10 1 0 9 5:28 3
Grupa C
Rezultati:
Irska – Kazahstan 3:1
Švedska – Njemačka 3:5
Farski otoci – Austrija 0:3
Tabela
1. Njemačka 10 9 1 0 36:10 28
2. Švedska 10 6 2 2 19:14 20
3. Austrija 10 5 2 3 20:10 17
4. Irska 10 4 2 4 16:17 14
5. Kazahstan 10 1 2 7 6:21 5
6. Farski Otoci 10 0 1 9 4:29 1
Grupa D
Rezultati:
Turska – Nizozemska 0:2
Rumunjska – Estonija 2:0
Mađarska – Andora 2:0
Tabela
1. Nizozemska 10 9 1 0 34:5 28
2. Rumunjska 10 6 1 3 19:12 19
3. Mađarska 10 5 2 3 21:20 17
4. Turska 10 5 1 4 16:9 16
5. Estonija 10 2 1 7 6:20 7
6. Andora 10 0 0 10 0:30 0
Grupa E
Rezultati:
Norveška – Island 1:1
Švicarska – Slovenija 1:0
Cipar – Albanija 0:0
Tabela
1. Švicarska 10 7 3 0 17:6 24
2. Island 10 5 2 3 17:15 17
3. Slovenija 10 5 0 5 14:11 15
4. Norveška 10 3 3 4 10:13 12
5. Albanija 10 3 2 5 9:11 11
6. Cipar 10 1 2 7 4:15 5
Grupa F
Rezultati:
Azerbejdžan – Rusija 1:1
Portugal – Luksemburg 3:0
Izrael – S. Irska 1:1
Tabela
1. Rusija 10 7 1 2 20:5 22
2. Portugal 10 6 3 1 20:9 21
3. Izrael 10 3 5 2 19:14 14
4. Azerbejdžan 10 1 6 3 7:11 9
5. Sjeverna Irska 10 1 4 5 9:17 7
6. Luksemburg 10 1 3 6 7:26 6
Grupa G
Rezultati:
Latvija – Slovačka 2:2
Grčka – Lihtenštajn 2:0
Litva – BiH 0:1
Tabela
1. Bosna i Hercegovina 10 8 1 1 30:6 25
2. Grčka 10 8 1 1 12:4 25
3. Slovačka 10 3 4 3 11:10 13
4. Litva 10 3 2 5 9:11 11
5. Latvija 10 2 2 6 10:20 8
6. Lihtenštajn 10 0 2 8 4:25 2
Grupa H
Rezultati:
Engleska – Poljska 2:0
San Marino – Ukrajina 0:8
Crna Gora – Moldavija 2:5
Tabela
1. Engleska 10 6 4 0 31:4 22
2. Ukrajina 10 6 3 1 28:4 21
3. Crna Gora 10 4 3 3 18:17 15
4. Poljska 10 3 4 3 18:12 13
5. Moldavija 10 3 2 5 12:17 11
6. San Marino 10 0 0 10 1:54 0
Grupa I
Rezultati:
Španjolska – Gruzija 2:0
Francuska – Finska 3:0
Tabela
1. Španjolska 8 6 2 0 14:3 20
2. Francuska 8 5 2 1 15:6 17
3. Finska 8 2 3 3 5:9 9
4. Gruzija 8 1 2 5 3:10 5
5. Bjelorusija 8 1 1 6 7:16 4
Najbolje drugoplasirane ekipe:
1. Grčka 8 6 1 1 9:4 19
2. Francuska 8 5 2 1 15:6 17
3. Portugal 8 4 3 1 15:8 15
4. Ukrajina 8 4 3 1 11:4 15
5. Švedska 8 4 2 2 15:13 14
6. Island 8 4 2 2 15:14 14
7. Rumunjska 8 4 1 3 11:12 13
8. Hrvatska 8 3 2 3 9:8 11
9. Danska 8 2 4 2 9:11 10
www.magazinplus.eu