Remi Olimpica i Spartaka na Koševu

“Vukovi” igrali hrabro, za Spartak pogodio bivši igrač Zvijezde

EUROPA LIGA Remi Olimpica i Spartaka na Koševu

Olimpic i Spartak remizirali su na Koševu u okviru prvog kola kvalifikacija za Europa ligu.

“Vukovi” su tokom cijelog susreta igrali čvrsto protiv favoriziranog protivnika, a u 14. minuti dobro su izveli kontru, a Pandža je prevario svog čuvara i pogodio za prednost domaćih.

Spartak do kraja prvog poluvremena nije imao ozbiljnijih prilika, no u nastavku krenuli su ofanzivnije u želji za poravnanjem. Igrala se 70. minuta kada je u igru ušao bh. internacionalac Emir Halilović, a isti igrač pogodio je u prvom kontaktu sa loptom za 1:1. U sudijskoj nadoknadi obje ekipe imale su šansu da dođu do pobjede, no rezultat je ostao 1:1.

olimpic

KRAJ

90+3’ – Prvi korner za Olimpic, igra se 93. minuta.

90+1’ – Imao je Spartak sada veliku šansu za pobjedu, ali Hamzić je odbranio.

90’ – Četiri minute nadoknade.

88’ – Handžić je pokušao, ali njegov šut je izblokiran. Bliži se istek regularnog dijela utakmice.

80’ – Jusufović i Pandža napuštaju igru, ulaze Karić i brazlski internacionalac Stefan.

74’ – Brković pogađa stativu! Mogao je Olimpic odmah vratiti prednost.

71’ – Strijelac je Halilović, koji je ušao u igru prije 60-ak sekundi. Halilović je prije Spartaka promijenio nekoliko klubova u Češkoj, a u BiH igrao je u Budućnosti iz Banovića i Zvijezdi.

71’ – GOL! Spartak je poravnao.

70’ – Treća izmjena u ekipi gostiju. Halilović ulazi, van igre će Schranz.

68’ – Interesantno, gosti su izveli osam kornera, Olimpic nije nijedan.

63’ – Nova izmjena u gostujućoj ekipi. Nascimento ulazi, iz igre će Miković.

58’ – Igra na sredini terena, Olimpic stoji čvrsto.

50’ – Muharemović je ambiciozno pokušao lobovati golmana gostiju sa velike distance.

48’ – Bh. internacionala u redovima Spartaka Haris Harba je imao dobru šansu. Srećom, ostat će 1:0.

46’ – Izmjena u Spartaku, Casado ulazi u igru, Gressak će na klupu.

46’ – Susret je nastavljen.

Kraj prvog poluvremena

42’ – Prečka! Raščić je pokušao glavom. Nadugo potom i Pandža je bio u šansi, ali nije najbolje šutirao.

35’ – Žuti karton za Nikolića u gostujućem timu.

mg-8492

Na utakmicu je došlo i 20-ak gostujućih navijača

30’ – Ukoliko Olimpic ostane na ovom nivou svih 90 minuta, Spartak nema šta tražiti u Sarajevu.

26’ – Igrači Olimpica tražili su sada penal, sudija se nije oglasio.

24’ – Šut Gressaka ide pored gola.

21’ – Olimpic jako dobro stoji na terenu, gosti su bez ozbiljnijih prilika.

17’ – Gosti su pokušali nakon kornera, Hamzić siguran.

14’ – GOOOOOOL! Olimpic vodi golom Dalibora Pandže, odlično izvedena kontra domaćih.

6’ – Početno odmjeravanje snaga, “mlaka” igra do sada.

1’ – Susret je počeo

Utakmica između Olimpica i Spartaka iz Trnave na rasporedu je od 18 sati.

Ova utakmica je prva u evropskim takmičenjima za Olimpic, a sudit će je Daniel Stefanski.

Podsjetimo, Olimpic je osvajanjem Kupa BiH izborio nastup u Evropi, dok je Široki Brijeg ostao praznih ruku.

Treneti ekipa odlučili su se za sljedeće sastave:

Olimpic: Hamzić. Merajić, Regoje, Bogičević, Gligorov, Jusufović, Handžić, Muharemović, Pandža, Brković i Raščić.

Spartak Trnava: Knežević, Bortel, Čonka, Gogal, Gressak, Mikovič, Vlasko, Nikolić, Sabo(K), Schranz i Harba.

Autor: A.U. – avaz.ba