Pobjede Veleža, Želje, Sarajeva i Širokog

Nogometaši Širokog Brijega i Željezničara ostvarili su pobjede u gostima u okviru osmog kola Premijer lige BiH.

Široki Brijeg je slavio u Bijeljini protiv Mladosti sa 2:0 te šestom pobjedom zadržao lidersku poziciju. Golove su postigli Jure Ivanković (4.) i Wagner (67.).

Željezničar je došao do četvrte uzastopne pobjede u prvenstvu, savladavši u derbiju u Tuzli ekipu Slobode s 2:1. Željezničar je poveo u 48. minuti golom Juana Varee, a na 0:2 povisio je Nedo Turković u 60. minuti. Pogodak za Slobodu postigao je Jasmin Mujkić u 77. minuti.

Utakmica je u 75. minuti prekinuta zbog bakljade gostujućih navijača, a sudija Muamer Bureković odlučio je povući igrače oba tima u svlačionice. Nakon što su navijači gostujuće ekipe napustili stadion utakmica je nastavljena.

Do treće pobjede u prvenstvu stigao je Velež koji je na svom terenu pobijedio Slaviju s 2:0. Strijelci su bili Amir Zolj (36.) i Dino Hajdarević (90.).

Travnik je na “Piroti” savladao Čelik s 1:0 golom  Semira Musića (8.), dok su Zvijezda i Radnik u Gradačcu podijelili bodove odigravši 1:1. Strijelac za domaći tim bio je Mehmedalija Čović (44.), a za Radnik Marko Obradović (33.).

Jedini meč bez golova odigrali su Drina i Vitez.

Nogometaši Sarajeva su u meču osmog kola Premijer lige BiH danas na Koševu pobijedili gradskog rivala Olimpic sa 4:2 (3:0).

Ubjedljivu prednosti Sarajevo je imalo nakon prvih 45 minuta kada je vodilo s 3:0. No, gosti sa Otoke su u nastavku sa dva gola uspjeli doći na korak do preokreta, ali je Sarajevo sačuvalo prednost i u finišu došlo do četvrtog gola te pobjede nakon četiri uzastopna remija u prvenstvu.

Sarajevo je poveli već u 9. minuti golom Bojana Puzigaće, a na 2:0 povisio je Haris Duljević šest minuta kasnije.

U 34. minuti Puzigaća postiže svoj drugi pogodak za vodstvo Sarajeva od 3:0.

Olimpic je u 62. minuti uspio smanjiti na 3:1 preko Veldina Muharemovića, a Danijal Brković je u 87. minuti pogodio za 3:2.

Konačnih 4:2 postavio je Samir Radovac u 90. minuti.