Pobjeda Travnika nad Sarajevom

U posljednjoj utakmici drugog kola BH Telecom Premijer lige BiH, Travnik je na Piroti savladao Sarajevo sa 1:0. Pogodak je u 90. minuti postigao Kouadio, igrač Sarajeva na posudbi u Travniku.

Iako je bilo veliki favorit uoči utakmice, bordo tim to nije uspio pokazati na terenu. Osim par poluprilike, bila je to generalno blijeda partija aktuelnog prvaka BiH.

Kouadio nije dočekao kraj utakmice, jer je prilikom slavlja pogotka skinuo dres i dobio drugi žuti karton, a prilikom izlaska sa terena, a izrevoltirani navijači Sarajeva počeli su ga gađati različitim predmetima.

“Dominirali smo čitavu utakmicu, pokušavali da stvorimo šansu, ali nismo bili opasni po gol Travnika. DFnekle sam zadovoljan igrom u polju. Na kraju smo kažnjeni i primilio smo pogodak”, rekao je kratko nakon utakmice trener Sarajeva Dženan Uščuplić.

Meč je počeo minutom šutnje za nedavno preminulog bivšeg kapitena Travnika Elvedina Varupu, a navijači domaćeg tima na travnjaku Pirote iscrtali su broj tri koji je Varupa nosio na leđima.

Počast su mu transparentom iskazali i gostujući navijači.