Olimpic osvajač Kupa BiH

OLIMPIC – ŠIROKI BRIJEG 1:1

Olimpic boljim izvođenjem penala pobijedio Široki Brijeg i osvojio Kup BiH

Olimpic je osvajač Kupa BiH nakon što je boljim izvođenjem penala pobijedio Široki Brijeg. Nakon regularnog dijela bilo je 1:1, a penal lutrija pripala je Vukovima rezultatom 5:4. Veći dio prvog poluvremena protekao je opreznoj i poprilično nezanimljivoj igri oba tima.

Gosti su imali jalovu terensku incijativu, dok su se domaći skoncentrisali na kontra napade.

Posljednjih 15-ak minuta prvog poluvremena ponudilo niz uzbuđenja i vodeći gol gostiju. Prvo je u 33. minuti zabilježena diskutabilna situacija u kaznenom prostoru gostiju, u duelu su bili Brković i Wagner, ali sudija Valjić nije dosudio penal za domaće.

Zlata vrijedan gol Široki postiže u 44. minuti, Ćorić je sjajnim centaršutem pronašao Peku na drugoj stativi koji pogađa glavom za 0:1.

Minut kasnije medvjeđu uslugu svom timu napravio je Bogičević. Iskusni štoper je rukom u lice udario Peku i tako zaradio direktan crveni karton pa su Vukovi na poluvrijeme otišli sa igračem manje te rezultatskim zaostatkom.

Na startu drugog dijela ofanziva Olimpica koja se isplatila u 54. minuti kada za izjednačenje pogađa Muharemović. Prije toga domaći su izveli dva kornera, a u 51. minuti Regoje je sa 15-ak metara šutirao u dobro postavljenog Bilobrka.

Nakon izjednačenja tempo igre je opao, obzirom na igrača više lopta je bila uglavnom u nogama gostujućih fudbalera, ali odbrana domaćih nije imala puno posla. Najizglednija situacija bila je u 70. minuti kada je pravovremeno Hamzić reagovao ispred Peke.

Kolosalnu šansu Olimpic je propustio u 87. minuti, u situaciji tri na jedan Panžda je sa 18 metara šutirao pored lijeve stative gola Bilobrka.

Na kraju je ostalo 1:1, pošto je i prvi meč na Pecari završen identičnim rezultatom pristupilo se izvođenju penala.

U prve dvije serije nije bilo promašaja, pogađali su Pereira i Brković na jednoj te Wagner i Zakarić na drugoj strani. Tako je bilo sve do pete serije, Muharemović je pogodio, a Hamzić odbranio penal Landeki.

Bio je ovo prvi i historijski trofej za Olimpic.