Nijemci prvi polufinalisti SP-a nakon pobjede nad Francuskom 1:0

Njemačka je prva reprezentacija na SP-u u Brazilu koja je prošla u polufinale takmičenja nakon pobjede nad Francuskom. Nijemci su slavili 1:0 golom Hummelsa u 13. minuti.

Prvu veliku šansu na utakmici imao je Benzema koji je u 7. minuti dobro zahvatio loptu nakon sjajnog centaršuta. Njegov udarac je otišao pored gola.

Francuska je nastavila sa napadima preko Griezmanna koji je poslao opasnu nisku loptu u šesnaesterac, ali je protivnička obrana to uspjela očistiti.

Ipak, Njemačka je prva došla do vodstva. Nakon centaršuta Krossa, Hummels je nadskočio odbranu Francuske i glavom pospremio loptu u mrežu.
U finišu prvog poluvremena Valbuena je primio tačno dodavanje i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati u desnu stranu gola. Neuer je dobro odbranio. Na poluvrijeme se otišlo kod rezultat 1:0 za Njemačku.

U drugom poluvremenu Francuzi su krenuli po izjednačenje. Veliku priliku u 61. minuti propustio je Varane. On je dočekao centaršut u sredini šesnaesterca i pucao glavom pod prečku, ali Neuer brani.

Nijemci su uzvratili u 69. minuti preko Mullera koji je ostao nemarkiran na rubu šesnaesterca. Njegov šut je otišao pokraj lijeve strane.

Nijemci su mogli riješiti utakmicu u 82. minuti kada se Schurrle našao jedan na jedan sa golmanom Francuske Llorisom, ali nedovoljno snažno je šutirao. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.