Mladi bh. nogometaši pobijedili Tursku s 2:1

Mlada (U21) nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u prijateljskom meču u Kaknju savladala odgovarajuću selekciju Turske s 2:1

(Fena)

Izabranici Darka Nestorovića odigrali su drugi pripremni meč u sklopu provjere ekipe pred početak kvalifikacija za evropsko prvenstvo, te nakon poraza od olimpijske (U23) reprezentacije SAD-a, upisali pobjedu protiv vršnjaka iz Turske.

Svi golovi na ovom susretu postignuti su u prvom poluvremenu, a oba gola za BiH postigao je nogometaš zagrebačkog Dinama Armin Hodžić.

BiH je do vodstva došla već u 8. minutu, ali Turska u 25. minutu dolazi do izjednačenja. Pred kraj prvih 45. minuta Hodžić postiže svoj drugi gol iz penala i postavlja konačni rezultat utakmice.

U drugom poluvremenu utakmice gladaoci su mogli vidjeti grubu igru oba tima, koja je rezultarala velikim brojem žutih kartona i jednim crvenim koji je dobio igrač Turske pred sami kraj utakmice.

Obje ekipe su imale nekoliko prilika za postizanje pogotka, ali promjene rezultata nije bilo.