Meksiko eliminisao Hrvatsku sa SP-a, Brazil bolji od Kameruna

Večeras je kompletirano 3. kolo i u grupi A Svjetskog prvenstva u Brazilu. Hrvatska nije uspjela u Recifeu protiv Meksika izboriti osminu finala SP-a. Meksikanci su slavili pobjedu 3:1, dok je Brazil u Braziliji savladao Kamerun 4:1. Iz ove grupe dalje idu Brazil i Meksiko.

Hrvatska – Meksiko 1:3

Hrvatska je bolje počela utakmicu, ali je prvu ozbiljniju priliku ipak imao Meksiko kada je u 16. minuti Hector Herrera sa više od 20 metara pogodio prečku Pletikosinog gola. Dvije minute kasnije Peralta se nije najbolje snašao u 16-ercu Hrvatske.

Zaprijetili su potom Hrvati preko Pranjića i Perišića, ali bez rezultata. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova. Hrvatska je imala loptu nešto više u svome posjedu, ali bez konkretnog učinka.

U nastavku Meksiko je nastavio svoju igru, znalački braneći neriješen rezultat. Prvi minuti drugog dijela ponovo su pripali Hrvatskoj, ali je Meksiko potom imao svoje prilike. U 64. minuti Meksikanci su tražili jedanaesterac nakon što je Srnu u ruku pogodila lopta u njegovom 16-ercu. Sudija je pokazao na korner.
U 72. minuti Meksiko je stigao do velike prednosti, kada je nakon kornera Marquez pogodio za vodstvo 1:0. Samo tri minute kasnije Guardado je udvostručio prednost Meksika i to je bio kraj za Hrvatsku na ovom SP-u.
Rebić je u 78. minuti imao odličnu priliku, savladao i Ochou, ali je odbrana spriječila gol. No, Meksiko tu nije stao, već su u 82. minuti preko Hernandeza došli do prednosti 3:0. U 87. minuti Perišić je smanjio na 3:1, a koji minut kasnije Hrvatska je ostala sa desetoricom jer je Rebić zaradio crveni karton. Meksiko je slavio konačnu pobjedu 3:1 i plasman u osminu finala SP-a.

Kamerun – Brazil 1:4

Brazil je protiv Kameruna došao u vodstvo u 17. minuti kada je pogodio Neymar, nakon dodavanja Gustava.
Matip je, u jeku napada Brazila, u 26. minuti poravnao rezultat na 1:1, poslije dodavanja Nyoma. Primio je loptu pred praznim golom i nije mu bilo teško zatresti mrežu.
Ipak, Neymar je pokazao da je večeras bila njegova noć te je u 35. minuti još jednom pogodio mrežu Kameruna za vodstvo Brazila 2:1. Prošao je kroz odbranu nakon sjajnog pasa i preciznim šutem savladao golmana.
Uz vodstvo Brazila 2:1 otišlo se na odmor.

Već na početku drugog dijela, u 49. minuti, Fred je pogodio za vodstvo Brazila 3:1. Konačnih 4:1 za Brazil postavio je Fernandinho u 84. minuti utakmice.