Liga prvaka: Barcelona deklasirala Romu 6:1, Džeko zabio na Camp Nou

Barcelona je u potpunosti nadigrala Romu u petom kolu grupne faze Lige prvaka, savladavši je sa ubjedljivih 6:1 na Camp Nou stadionu. Iako se očekivao jači otpor Italijana, susret grupe E je odlučen već u prvom poluvremenu.

Po dva pogotka postigli su Messi i Suarez, dok su se u strijelce upisali još Pique i Adriano.

Utješni pogodak za Romu postigao je Edin Džeko u sudijskoj nadoknadi vremena.

Treba dodati da je kapiten fudbalske reprezentacije BiH u 82. minuti promašio jedanaesterac – njegov udarac sa bijele odbranio je Terstegen.

Barcelona je vodeća u grupi sa 13 bodova, Roma i Bayer imaju po 5, dok je BATE četvrti sa četiri boda. U zadnjem kolu Barca ide u goste Bayeru, dok Roma kod

Sigurne pobjede ostvarili su Arsenal i Bayern u grupi F. Topnici su na svom Emiratesu ugostili zagrebački Dinamo i savladali ga sa 3:0, dok su bavarci na Allianz Areni bili bolji od Olympiacosa rezultatom 4:0.

Uoči posljednjeg kola, Bayern je siguran učesnik osmine finala, dok će u direktnom duelu u Pireju Olympiacos i Arsenal odlučivati o drugom mjestu. Grci su u povoljnijoj poziciji jer na kontu imaju devet, dok Arsenal ima šest bodova.

Situacija se zakomplikovala u grupi G. Gostujuće pobjede ostvarili su Dinamo iz Kijeva te Chelsea. Ukrajinci su slavili kod Porta 2:0, dok je engleski predstavnik, na čijem golu je stajao Asmir Begović, uzeo bodove na gostovanju Maccabiju iz Tel Aviva (4:0).

Chelsea i Porto imaju po 10, dok je Dinamo treći sa osam bodova.

U grupi H Zenit je ranije savladao Valenciju sa 2:0, dok je Gent u gostima savladao Lyon 2:1.