Liga 4: Igokea savladala Sparse, danas Mladost vs. Široki

Košarkaši Igokee su porazili Sparse rezultatom 70:65 u četvrtom kolu Lige za prvaka. U Sarajevu je viđena lijepa košarkaška predstava, ali je na kraju prvak naše države ipak došao do pobjede. Sparsi su odlično počeli ovaj meč i dobili prvu četvrtinu igre rezultatom 23:16.

Ipak, Igokea je u drugoj dionici napravila veliku seriju od čak 19:0 i poveli su sa 35:23. Na poluvremenu su vodili sa deset poena razlike, a bilo je 42:32. Ipak, Sparsi su se vratili u trećoj četvrtini utakmice koju su dobili sa 21:13 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali samo dva poena zaostatka.

Više koncentracije su imali gosti i na kraju došli do pobjede. Najefikasniji igrač u redovima pobjednika je bio Branko Jorovoić sa 14 poena, dok je Marko Jošilo imao 12. Na drugoj strani najbolji je bio Igor Josipović sa 17 poena, dok je Adin Vrabac ubacio 14.

U drugom meču četvrtog kola danas, u srijedu, se u Mrkonjić-Gradu sastaju Mladost i Široki Primorka. Širokobriježani imaju maksimalan učinak, a favoriti su i u današnjem susretu.

1. Igokea 4 3 1 278:227 7
2. Široki 3 3 0 232:193 6
3. Spars 4 0 4 246:287 4
4. Mladost 3 1 2 188:237 4