Kup BiH: Sarajevo pobijedilo u Travniku i potvrdilo plasman u četvrtfinale

U terminu od 15:00 sati Travnik i Sarajevo su odigrali uzvratni susret osmine finala Kupa BiH. Sarajevo je iz prve utakmice imalo prednost od 2:0. Divovi su slavili i na Piroti rezultatom 3:2 i plasirali se u četvrtfinale Kupa BiH.

Sarajevo je zaprijetilo u 3. minuti preko Todorovića, koji nije bio precizan. U 15. minuti je sa nešto više od 20 metara udarac ka golu Travničana iz slobodnog udarca uputio Stojčev, ali je lopta završila pored gola.

Ipak, Stojčev je zatresao mrežu Travnika u 30. minuti utakmice, a Sarajevo je povelo sa 1:0.

Igrala se 41. minuta kada je Adriano savladao mladog golmana Sarajeva Plakala i poravnao rezultat na 1:1.

Divovima su bile potrebne samo tri minute da dođu u novo vodstvo. Za 2:1 je pogodio Radovac.

Rezultatom 2:1 u korist Sarajeva završeno je prvo poluvrijeme.

Na otvaranju drugog poluvremena je dobru priliku za Travnik propustio Adriano.

Strijelac prvog gola za Sarajevo, Stojčev, propustio je dvije dobre prilike. U 65. minuti je neprecizan udarac glavom ka golu Travnika uputio Mitrevski.

U 67. minuti je veliku priliku za Travnik propustio Adriano. Bio je sam pred golom Sarajeva, ali je njegov udarac sjajno zaustavio mladi Plakalo.

Upornost Vezira se isplatila u 75. minuti kada je za novo izjednačenje pogodio Goloman.

Šest minuta kasnije Velkoski je donio Sarajevu novo, treće vodstvo na ovoj utakmici pogodivši za 3:2. U 86. minuti je imao novu dobru šansu, ali nije pogodio.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Sarajevo je pobijedilo rezultatom 3:2 (ukupno 5:2) i plasiralo se u četvrtfinale Kupa BiH.

Sutra se igraju preostali uzvratni četvrtfinalni susreti.