Košarka U-18: BiH poražena od Srbije sa 77:71, danas protiv Crne Gore

Juniorska reprezentacija Srbije je došla do pobjede nad našim juniorima rezultatom 77:71. U drugom poluvremenu smo često bili na pet – šest razlike, ali nismo do kraja uspjeli da se primaknemo i napravimo preokret. Srbija je dobila prvu dionicu igre rezultatom 24:16.

Srbija je bila bolja i u drugoj četvrtini i dobila je rezultatom 16:14, te su na poluvremenu imali deset poena prednosti. Gubili smo sa 40:30. U drugom poluvremenu je to mnogo bolje izgledalo. Naši momci su predvođeni Nedimom Đedovićem i Edinom Atićem pružali puno bolju partiju i na kraju treće četvrtine smo gubili sa šest razlike.

Dobili smo treću četvrtinu rezultatom 19:15 i na ulasku u posljednjih deset minuta gubili sa 55:49. Srbija je na kraju imala više koncentracije u završnici i došla do pobjede. Naši juniori su još jednom pokazali da se mogu nositi sa najboljim reprezentacijama u Europi.

Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio Edin Atić sa 19 poena, dok je Nedim Đedović ubacio 18 poena. Na drugoj strani najbolji je bio Stefan Peno sa 16 poena, dok je Vanja Marinković ubacio 13 poena.

Danas u 16:15 sati naša reprezentacija igra protiv Crne Gore.