Košarka U-18: BiH poražena od Španjolske, borba za 9.-16. mjesto

Naša juniorska reprezentacija je poražena od Španije rezultatom 84:67 u posljednjem kolu druge grupne faze Europskog prvenstva. Naši juniori će ključnu utakmicu za opstanak u A diviziji odigrati protiv Češke koju smo već jednom pobijedili.

Utakmica će biti igrana u petak i ukoliko ostvarimo pobjedu, ostajemo u elitnoj diviziji omladinske košarke. Španija je vodila u prvom poluvremenu utakmice rezultatom 43:40, a nakon prve četvrtine su imali prednost rezultatom 23:19.

Onda su naši juniori predvođeni Đedovićem i Atićem napravili veliku seriju i preuzeli smo vodstvo. No, ono je trajalo samo par minuta i onda su Španci otišli na poluvrijeme sa tri poena razlike. Kobna je bila ponovo treća četvrtina kada su Španci napravili veliku seriju i praktično riješili pitanje pobjednika.

U seriji naših pogrešaka, Španci su to odlično iskoristili i na kraju osigurali pobjedu. Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio Edin Atić sa 22 poena i 12 skokova, dok je Nedim Đedović ubacio 16 poena, a Đorđe Aleksić dodao 11 poena. Kod Španaca najbolji je bio Francisco Alonso sa 22 poena, dok je Marc Garcia ubacio 16 poena.