Kiks Bosne iskoristio TOŠK

Tri kola prije kraja prvenstva u Drugoj ligi Federacije BiH grupa Centar, ekipa TOŠK-a iz Tešnja se izdvojila na vrhu tabele.

TOŠK je na gostovanju u Ilijašu savladao domaći tim s 5:2, te su iskoristili poraz Bosne iz Visokog u Jelahu od Borca.

Poveo je tim iz Tešnja u 26. minuti golom Suljića iz penala, da bi samo tri minute kasnije Skomorac povećao prednost na 2:0.

Ovim rezultatom se odlazi na odmor, a u nastavku još pet pogodaka. Gosti preko Bašića i po drugi put Skomorca dolaze do vodstva od 4:0, a domaći preko Balte uzvraćaju za 4:1.

Zatim i Bašić postiže drugi gol za 5:1, a konačan rezultat od 5:2 postavio je Adžić i 87. minuti.

Visočka Bosna je posustala u borbi za Prvu ligu Federacije BiH. Poraženi su u Jelahu kod Borca rezultatom 1:0, a jedini gol na meču je postigao Vedad Mudrov u 40. minuti susreta.

Famos je u još jednoj današnjoj utakmici savladao na gostovanju Natron iz Maglaja s 2:0.

Golove za tim iz Hrasnice postigli su Đono i Hota.

Druga liga FBiH, grupa Centar, 27. kolo:

Ilijaš – TOŠK 2:5 (Balta 71’, Adžić 87’ / Suljić 26'p, Skomorac 29’, 70’, Bašić 63’, 81’)
Borac – Bosna 1:0 ( Mudrov 40’)
Natron – Famos 0:2 (Đono 37’, Hota 45’)