Kadetska košarkaška reprezentacija BiH bolja od Hrvatske

Ka

detska košarkaška reprezentacije BiH pobijedila je u 1. kolu Evropskog prvenstva u Latviji selekciju Hrvatske rezultatom 65:64.

Naši košarkaši su na poluvremenu vodili sa 40:31, ali uslijedio je pad u trećoj dionici koji su Hrvati dobili sa 20:8, pa smo sa rezultatskim zaostatkom ušli u posljednju četvrtinu.

Naš tim je u posljednjih 60 sekundi meča gubio sa 64:60, a onda je Sikiraš pogodio trojku za smanjenje, da bi Amar Gegić 17 sekundi prije kraja ponetirao nakon jedne ukradene lopte za 65:64. Do kraja smo se uspjeli odbraniti i slaviti veliku pobjedu.

Najbolji u našem timu bio je Musa sa 18 poena i sedam skokova, a raspoloženi su bili i Sikiraš sa 16 poena i osam skokova, Antunović sa 12 i Gegić sa sedam koševa i po šest skokova i asistencija. Kod Hrvata najefikasniji je bio Kalajzić sa 19 poena.