Juniori BiH bez medalje na EP-u: Četvrto mjesto je veliki uspjeh

Juniorska košarkaška reprezentacija BiH nije uspjela osvojiti medalju na Evropskom prvenstvu u Grškoj. U utakmici za treće mjesto naši momci su izgubili od Litvanije rezultatom 74:49.

Litvanci bolje otvaraju, ali trojkom Penave stižemo na 7:8, a polaganjem Manjgafića i do prvog vođstva, u petoj minuti. Pulauskis sa dvije trojke odvodi Litvance na plus pet, 18:13,
A onda sjajnim polaganjem podiže prednost na 22:15. Slijedi treća uzastopna trojka Pilauskisa i na odmor se ide sa deset razlike za Litvance – 25:15.

Varnas trojkom dovodi Litvance do najvece prednosti 32:19, a onda još jedna trojka i na semaforu stoji 35:21 u četvrtoj minuti nastavka. Naši nikako ne uspijevaju organizovati napad, a u igri nema našeg najboljeg igrača Atića. Slijedi period obostrano lose igre u napadu, veliki broj promašaja i nepovezane igre. Konačno, naši sjajnim polaganjem Đedovića smanjuju  na 25:35, tri minute prije kraja. Đedović preuzima odgivirnost, zabija trojku za minus devet, ali fatalni Pilauskis vraća trojku. Nakon Hadzicevih poena Varnus pogađa trojku za 43:30 i sa tim rezultaom se odlazi na odmor.

U poluvremenu u nasem tumu najbolji igrač bio je Đedović sa sedam i Durmo sa šest poena, dok je kod Litvanaca Pilauskas ubacio 11 poena

Prvo Durmo, a onda Pedović smanjuju prednost Litvanije na sano 6 koševa u trećoj minuti nastavka 38:44. Varnas oravi licnu u naoadu, Penava promašuje, ali imamo novi napad, ali ne uspijevamo dodatno smanjiti prednost Litvanije. Memić pogađa slobodno bacanje za 41:46 u 6. minuti. Litvanci se vraćaju na plus 8.  Igramo sjajnu odbranu u tim trenucima, ali izostaje realizacija u napadu. Atić zbig povrede ne ulazi u igru i u osmoj minuti rezultat je  53:44 nakon trojke Varnasa. Đedović promašuje trojku, a Litvanci novom trojkom ponovi odlaze na plus 12. U zadnjij sekundi Hadžić smanjuje na 46:56.

Varnas trojkom otvara zadnji period za novih 13 poena razlike. U trećoj minuti već je 63:47. U sedmoj minuti Litvanci imaju najveću prednost – 70: 49. Do kraja ne,uspijevamo postići ni jedan poen i Litvanci slave sa 74:49