Historija je ispisana: Vaha odveo Alžir u osminu finala SP-a!

Vahid Halilhodžić je sa reprezentacijom Alžira ispisao historiju! Pustinjski ratnici su pod vodstvom bh. stručnjaka po prvi put izborili osminu finala Svjetskog prvenstva odigravši 1:1 sa Rusijom na Areni da Baixada u trećem kolu grupe H.

Rusi su do 60. minute vodili pogotkom Aleksandera Kokorkina iz 6. minute, da bi bod Alžircima osigurao Islam Slimani.

U drugoj utakmici grupe H Belgija je savladala Južnu Koreju sa 1:0. Pogodak je postigao Jan Vertongen u 79. minuti, uprkos tome što su Belgijanci cijelo drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje. Crveni karton zaradio je Steven Defour.

Alžir će u osmini finala igrati protiv Njemačke, a Belgija protiv SAD-a.

Prvi krug takmičenja na Mundijalu u Brazilu je završen. Sutra je dan pauze, a u osmini finala koja počinje u subotu igrat će: