Belgija golom Fellainija savladala Izrael za prvo mjesto u grupi B

Nogometaši Belgiju su večeras na gostovanju savladali Izrael rezultatom 1:0, u zaostaloj utakmici grupe B kvalifikacija za EURO 2016.

Belgija je povela u 9. minuti golom Fellainija. Nakon jednog slobodnog udarca, gužvu u šesnaestercu Izraela najbolje je iskoristio Fellaini i zabio, ispostavit će se, za pobjedu Belgije u Izraelu.

U drugom poluvremena Belgija je ostala sa igračem manje, nakon što je u 64. minuti Kompany zaradio drugi žuti karton. Međutim, Izrael ni nakon pola sata igre sa igračem više nije uspi postići izjednačujući pogodak.

Sa ovom pobjedom Belgija je preuzela prvo mjesto u grupi B sa 11 bodova, isto toliko ima i drugoplasirani Vels ali lošiju gol razliku, dok je Izrael treći sa 9 bodova. Na četvrtom mjestu nalazi se Kipar sa 6 bodova, a Bosna i Hercegovina zauzima peto mjesto sa pet osvojenih bodova. Posljednja je Andora bez ijednog boda.