Barcelona slavila sa 3:0

Barcelona je u polufinalu Lige prvaka, u prvom susretu, na Camp Nou savladala Bayern sa 3:0.

Barca je već na početku imala veliku šansu preko Suareza koji je ostao sam sa Neuerom, ali je njemački golman odbranio njegov šut.

U 15. minuti Neymar je imao veliku šansu, ali nije najbolje šutirao sa pet metara od gola. Nekoliko minuta kasnije Lewandowski je „vratio“ promašaj šutiravši glavom pored gola iz odlične situacije.

U 61. minuti vezni red Barce šalje odličan pas usamljenom Neymaru, ali oprezni Neuer je izletio i otklonio opasnost.

Igrao se 77. minut kada su gosti izgubili loptu na lijevoj strani svog kaznenog prostora, a Messi je u svom stilu pogodio za vodstvo Barce.

Tri minute kasnije Messi prima loptu na ivici šesnaesterca, driblingom obara Boatenga na zemlju i bez problema matira Neuera.

U sudijskoj nadoknadi Bayern baca sve karte u napad u nadi da će postići prijeko potreban gol. Ipak, u posljednjim sekundama prorijeđenost odbrane gostiju koristi Neymar i pogađa za, vjerovatno nedostižnih 3:0.