Antalya: Sjajni Nerman Fatić preko prvog nosioca u polufinalu!

Naš mladi teniser Nerman Fatić napravio je danas sjajan rezultat plasiravši se u polufinale Futuresa u Turskoj nakon pobjede nad prvim nositeljem, Špancem Jaime Pulgar-Garcia rezultatom 2:0 (6:2, 7:5) nakon dva i po sata velike borbe

Nakon polufinala u Egiptu, jula 2013, te prošlogdišnjeg finala u Bugarskoj, ovo je najveći uspjeh našeg tenisera. Ova pobjeda ima dodatnu snagu jer je u pitanju najviše rangirani igrač kojeg je Nerman pobjedio u karijeri. Naime, 26 godišnji Jaime Pulgar-Garcia trenutno je 298.igrač na ATP listi, skoro 500 mjesta bolje rangiran od Fatića koji je 788.

Prvi set je naš igrač dobio relativno lako, stigavši do 5:2, a potom i dobivši set sa 6:3, nakon 45 minuta igre.

U drugom setu odvijala se prava drama. Odmah u prvom gemu naš igrač dolazi do dvije vezane break lopte, ali Španac izjednačava i onda se igra poen za poen. Nakon dvanaest minuta Garcia ipak dobija gem i vodi sa 1:0. Oba tenisera potom  čuvaju servise, iako je naš igrač čini se imao veću inicijativu i bio agresivniji. U šestom gemu, Španac pravi break za 4:2 iako je Fatić imao gem loptu. Međutim, Nerman već u slijedećoj igri stiže do tri vezane gem lopte koristi prvu i vraća break. U osmom gemu se odvijala prava drama. Nerman je spasio ček devet break lopti i uspio osvojiti gem za poravnanje 4:4. U desetom gemu, Garcia ponovo pritišće, stiže na 0:30, ali naš teniser uzima pet poena za redom za izjednačenje. U slijedećem gemu, Fatić dolazi do tri vezane break lopte, koristi prvu i prelazi u vođstvo od 6:5. Konačno, u odlučujućem gemu Fatić servira i dobija gem i set rezultatom 7:5.

U polufinalu ga čeka Slovak Adrian Sikora, treći nositelj i 335. igrač na svijetu (najbolji plasman 275. mjesto)