Amel Tuka bez plasmana u polufinalu na 800 metara

Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka nije se uspio plasirati u polufinale utrke na 800 metara na 33. evropskom dvoranskom prvenstvu u Pragu.

Dvadesetpetogodišnji član Atletskog kluba Zenica je s rezultatom 1:49.92 osvojio 21. mjesto u kvalifikacijama. Polufinalne utrke na rasporedu su 7. marta, a finale dan kasnije.

Prvog dana takmičenja u kvalifikacijama su nastupili bh. bacači kugle Hamza Alić (AK Zenica) i Kemal Mešić (AK Sarajevo), koji se nisu uspjeli plasirati u finale. Mešić je hicem od 19,04 m osvojio 20. mjesto, dok je Alić imao tri neispravna bacanja te je ostao bez plasmana.

Norma za plasman u finale bila je 20,55 m i ostvarila su je samo tri atletičara, dok su se ostali finalisti plasirali prema plasmanu.