U sjajnom meču Veziri slavili na Piroti, Vitez pobjedio Velež u Mostaru

U okviru četvrtog kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrane su četiri utakmicu, a pobjede su ostvarili Travnik, Drina i Vitez, dok su Mladost i Radnik odigrali bez golova.

U sjajnom meču Veziri slavili na Piroti i prekinuli Čelikov niz

Ekipa Travnika danas je na svojoj Piroti savladala Čelik u okviru četvrtog kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Konačan rezultat bio je 3:2.

Susret su bolje otvroili domaći igrači koji su od samog starta kontrolisali igru.

Igrala se 10. minuta kada su Veziri poveli. Šivšić je izveo korner, Selimović je loptu udario rukom u svom kaznenom prostoru a sudija je pokazao na jedanaest metara.

Siguran za vodstvo domaćih bio je Feđa Dudić koji je poslao loptu u jednu a Nurkovića u drugu stranu.

Nakon vodećeg gola Travnik je nastavio sa dobrom igrom a to im se isplatilo u 23. minuti. Kouadio je sjajno prošao po desnoj strani i između tri igrača Čelika poslao loptu prema Jašaerviću ispred kojeg nesmotreno interveniše Kojić i mtira Adilovića za 2:0.

Do kraja prvog poluvremena Travnik je preko Kouadia i Dudića propustio jš dvije dobre šanse ali promjene rezultata nije bilo.

U nastavku je Travnik ponovo bio bolji tim i kontrolisao igru a od 77. minute su igrali sa igračem manje. Zbog prekršaja nad Bajraktarevićem drugi žuti karton dobio je Ajdin Nuhić.

Igrala se 82. minuta kada je Benjamin Čolić fenomenalno šutirao a Nurković još boljom intervecijom šalje loptu u korner.

Samo dvije minute kasnije Kouadio je sjajno proigrao Šivšića koji lob udarcem šalje loptu iza leđa Adilovića za 3:0.

U 88. minuti Jašarević je dobio drugi žuti karton nakon prekršaja nad Selimovićem u svom kaznenom prostoru a sudija je pokazao na penal. Siguran za 3:1 bio je Mahir Karić.

Samo dva minuta kasnije Čolić je sjajno Centrirao a Karić matirao Nurkovića za 3:2 i tako je postavio konačan rezultat utakmice.

Rođeni i dalje bez trijumfa: Vitez šokirao Vrapčiće!

Do prve pobjede ove sezone stigao je Vitez pobijedivši Velež na gostovanju sa 0:1.

Utakmicu su nešto bolje otvorili domaći, izabranici Dželaludina Muharemovića su imali posjed lopte i terensku incijativu, a najbolju priliku su propustili u 17. minuti kada je stativu pogodio Matić.

Hladan tuš u Vrapčićima desio se u 36. minuti. Katastrofalnu pogrešku Kodre koji je pokušao loptu vratiti Merziću je iskoristio iskusni Jusufbašić i bez problema matirao Bobića.

Nastavak nije donio previše uzbuđenja, a Rođeni su bili totalno nemoćni tako da Živković nije imao puno posla pa je ostalo 0:1.

Velež i nakon četiri kola ne zna za trijumf, dok je ovo Vitezu prva pobjeda ove sezone.

Prvom ”tricom” Drina pobjegla sa dna tabele

Vrlo efikasan meč u Zvorniku odigrali su Drina i Rudar Prijedor, na kraju su slavili domaći sa 3:1.

Prvi gol na meču viđen je u 35. minuti, Jakšić je šutirao iz slobodnjaka, lopta je prema golu pogodila nekog od igrača Rudara i prevarila golmana Kozića.

Gosti su do kraja prvog dijela uspjeli izjednačiti, u prvoj minuti sudijske nadoknade za 1:1 pogodio je Kojić.

U nastavku gostujuća mreža se tresla još tri puta. Prvo je u Stojanović u 59. minuti sigurno realizovao penal nakon igranja rukom Pekije, da bi u narednom napadu poslije centrašuta Ilića iz kornera pogodio Ivanović.

Konačnih 4:1 u posljednjim minutama meča svojim drugim golom na meču postavio je Jakšić.

Drini je ovo bila prva ovosezonska pobjeda kojom je makar za kratko pobjegla sa dna tabele, dok je Rudar upisao drugi uzastopni poraz na gostovanjima.