Bosna pala u Orašju, GOŠK slavio, te postao novi lider

Danas je odigrano šest utakmica 27. kola Prve lige Federacije BiH.

Današnji program donio je dva derbija i to u Kaknju i Orašju.

GOŠK je u Kaknju nadigrao Rudar sa 3:1, te tako došao na lidersku poziciju.

Gosti su poveli u osmoj minuti kada je Miljenko Bošnjak pogodio sa 11. metara, a crveni karton zaradio bek domaćih Amel Hrustanović.

Već u 15. minuti bilo je 2:0 za goste. Strijelac je bio Elvir Čolić. Domaći se ipak vraćaju u 28. minuti kada mrežu Marka Sušca trese Vedin Kulović. Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena.

U 50. minuti ponovo Bošnjak i GOŠK dolazi do prednosti 3:1. Mreže se do kraja nisu tresle i GOŠK je ovom pobjedom postao novi lider prvenstva.

FK Rudar Kakanj – NK GOŠK 1:3 (1:2)

FK Rudar: Nikolić, Sarvan, Zukić, Hrustanović, Hajdarović, Kulović, Kobilica, Aničić, Topalović, Spahić, Čizmić.

NK GOŠK: Sušac, Čolić, Bošnjak, Ereiz, Odak, Mišić, Mekić, Zolj, Ramić, Senić, Dodig.

U Orašju je domaće Orašje uspjelo savladati dojučerašnjeg lidera Bosnu iz Visokog.

Gosti su prvi poveli u 45. minuti preko Belmina Čehajića, ali domaći prave preokret u drugom poluvremenu.

Domaći su poravnali u 50. minuti preko Maroševića, a za preokret pogađa Prkić sa 11. metara u 70. minuti.

Ovim porazom Bosna je pala na drugu poziciju, dok je novi lider GOŠK sa 49 osvojenih bodova.

HNK Orašje – NK Bosna Visoko 2:1 (0:1)

HNK Orašje: Kurbašić, Orkić, Đukić, Živković, Marošević, Marković, Radulović, Prgić, Brković, Lugavić, Novaković.

NK Bosna: Bekan, Hrvat, Ćubara, Papaz, Hodžić, Džafić, Čabaravdić, Čiva, Ćehajić, Cana, Klačar.