Milan se ispromašivao protiv Newcastlea, RB Leipzig slavio u Švicarskoj

Nova sezona Lige prvaka počela je duelom Milana i Newcastlea na San Siru, a u ovom meču nismo vidjeli golove.

Pravo je čudo kako su večeras mreže na milanskom stadionu ostale netaknute, tačnije čudo je to samo za onu na golu Newcastlea.

Rossoneri su dominirali cijelim tokom utakmice, imali nekoliko izglednih prilika, ali nisu bili pribrani u završnici.

Prije svega se to odnosi na Raphaela Leaa i Oliviera Girouda, koji su propustili po dvije odlične prilike da donesu vodstvo, a na kraju i pobjedu Milanu.

Nick Pope se istakao sa osam odbrana i donio je Newcastleu bod, a zanimljivo je da su Svrake prvi šut u okvir gola uputile u sudijskoj nadoknadi. Tada šut Longstaffa brani Sportiello…

Rade Krunić je i ovaj put odigrao svih 90 minuta za italijanski klub.

U isto vrijeme su u švicarskom Bernu igrali Young Boys i RB Leipzig, a gosti su slavili sa 3:1.

Poveo je njemački tim preko Simakana već u 3. minuti, ali poravnanje domaćinu donosi Elia u 33.

Za novo vodstvo RB Leipziga pogodio je Schlager 15 minuta prije kraja utakmice, a konačnih 3:1 u sudijskoj nadoknadi postavlja Benjamin Šeško.