Igmanu velika tri boda na Tušnju

Završen je i posljednji susret 29. kola WWin lige Bosne i Hercegovine između ekipa Tuzla Cityja i Igmana na “Tušnju”.
Duel dvije ekipe koje se bore za opstanak privukao je mnogo pažnje. Osim rezultatskog značaja utakmice, gosti iz Konjica su u ovaj susret ušli sa novim šefom stručnog štaba. Adnan Elezović je zamijenio Edisa Mulalića koji je, skupa sa sportskim direktorom Zajkom Zebom, raskinuo saradnju sa Igmanom prije dva dana. S toga je bilo zanimljivo ispratiti reakciju cijele ekipe iz Konjica na “Tušnju” danas.

Ne treba zaboraviti ni da je Adnan Osmanhodžić, trenutni šef stručnog štaba Tuzla Cityja, na toj poziciji naslijedio Slavku Petrovića koji je donedavno predvodio ekipu Tuzla Cityja.

Gosti iz Konjica su ofanzivnije ušli u ovaj susret. Već od samog starta su preuzeli inicijativu i posjed lopte, ali na pravu priliku smo čekali do 12. minute. Tada je Mešinović šutirao sa 16 metara ali lopta odlazi pored gola.

Tek u 22. minuti bilježimo i prvu priliku za Tuzla City. Hadžić dodaje glavom loptu za Pantelića, koji također glavom šutira sa sedam metara, ali lopta ide preko gola.

Već u narednom napadu gosti ponovo ozbiljno prijete. Ramić je progirao Hebibovića koji dobro šutira iz teške pozicije ali Abdulahović brani njegov udarac. U 28. minuti Denković je prošao po lijevoj strani i uputio centaršut, ali malo kasni Janketić i propušta dobru priliku za pogodak.

U 31. minuti Hebibović je ubacio iz slobodnog udarca, a Ramić s nekoliko metara nije uspio da loptu ubaci u mrežu.

Uslijedile su potom dvije dobre prilike za Tuzla City koje je imao Irfan Hadžić. Najprije u 34. minuti šutira pored gola, a zatim u 36. šutira glavom sa 15-ak metara, ali lopta odlazi preko gola. I Pantelić je imao dobru priliku u 39. minuti ali se u završnici napada spetljao.

Ono što Panteliću nije uspjelo u 39. minuti, uspjelo mu je tri minute poslije. Osmić je ubacio loptu, Pantelić je bio najviši u skoku i glavom pogađa za 1:0.

Malo zatim, u 44. minuti, gosti ponovo imaju dobru priliku. Nakon jedne gužve pred golom Tuzla Cityja Hebibović loše šutira i lopta odlazi daleko od gola.

Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli više prilika te se na odmor otišlo s prednošću Tuzla Cityja od 1:0.

Drugo poluvrijeme nije moglo bolje početi za goste iz Konjica. Nakon samo tri minute igre dolaze do izjednačenja. Denković se ubacio na jednu ispucanu loptu i savladao golmana Abdulahovića koji je stajao dalje od svoga gola i bio je to efektan lob udarac i u konačnici odlična završnica za goste.

Nastavili su Konjičani sa ofanzivnom igrom i nakon izjednačujućeg pogotka. U 55. minuti Denković nakon jedne greške fudbalera Tuzla Cityja dolazi do lopte i šutira sa 15-ak metara ali lopta odlazi preko gola.

U 61. minuti ofanzivna igra Igmana se ponovo isplatila. Denković je nakon jednog odličnog solo prodora ušao u šesnaesterac gdje ga je “potkačio” Redžić i Musić pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač penala bio je Ramić za 1:2 i preokret Igmana.

Igman je nakon preokreta krenuo i po treći pogodak sa ciljem da što prije završe posao na “Tušnju”. U 64. minuti Ramić se našao u vrlo dobroj prilici ali Nikić u posljednjem trenutku interveniše. U narednom napadu Hebibović šutira odlično sa vrha šesanesterca ali Abdulahović još bolje brani i spašava svoj tim.

U 66. minuti vidjeli smo i jednu “gužvu” pred golom Igmana. Nakon lošeg udarca Mehanovića, Pantelić ne zahvata loptu najbolje, ali je potom sviran i ofsajd te jedina ozbiljna prilika za Tuzla City u drugom poluvremenu odlazi u nepovrat.

Međutim, u 81. minuti vidjeli smo još ozbiljniju priliku za Tuzla City. Nukić je šutirao i lopta odlazi iza leđa Ćemana, ali Pantelić, koji se nalazio u ofsajdu, je dirao loptu i gol je poništen.

Kako se kraj utakmice bližio tako su i pokušaji ekipe Tuzla Cityja bili češći, ali jednako jalovi kao i tokom cijelog susreta. U 87. minuti Ćeman brani udarac Bihorca

U nadoknadi vremena, koja je iznosila čak sedam minuta, nismo vidjeli skoro ništa. Igman je mirno čuvao i sačuvao prednost, Tuzla City nije uspjela ozbiljnije ugroziti gol gostiju i susret se završio velikom pobjedom Igmana rezultatom 2:1.

Tuzla City u narednom kolu gostuje Željezničaru na “Grbavici” i u slučaju poraza našla bi se u vrlo lošem polažaju, dok bi “Plavi” i matematički osigurali opstanak. Igman će, sa druge strane gostovati Zvijezdi 09 u Ugljeviku i eventualnom pobjedom bi, također, osigurali opstanak.