Borac napravio veliki korak ka tituli prvaka BiH

Fudbaleri banjalučkog Borca večeras su pred svojim navijačima došli do teške, ali izuzetno važne pobjede nad Posušjem od 1:0 čime su se dodatno približili naslovu prvaka jedine nam domovine.

Borac je kontrolisao loptu u početku meča. Blagaić prvi prijeti golu gostiju nakon pet minuta igre, Galić brani, da bi potom gosti uzvratili preko Petrovića čiji udarac ide preko gola Miloševića.

Prave prilike na ovom meču nije bilo sve do 29. minute kada se mreža gostiju iz Posušja zatresla. Blagaić ubacuje, a Alen Jurilj pogađa mrežu Galića za prednost Borca od 1:0.

Gosti u 36. minuti stvaraju veliku šansu. Petrović se našao u odličnoj poziciji, šutirao je, no prebacio je gol.

Do kraja prvog dijela Borac prijeti preko Jurilja i Vukovića, no promjene rezultata nije bilo i ostalo je 1:0 za domaće nakon 45 minuta igre.

Domaći u nastavku dominiraju. Tražio se drugi gol kojim bi se potpuno prelomila utakmica.

Redale su se šanse pred golom Posušja. Redom su pokušavali Lukić, Vuković, Blagaić, no nije bilo prave završnice kod domaćih fudbalera.

U 68. minuti Lukić je u novoj velikoj šansi. Iz odlične situacije pogodio je spoljni dio mreže.

Vuković je ponovo pokušavao šest minuta kasnije, nije uspio, da bi zatim Posušje krenulo prema naprijed i u 87. minuti su umalo iskoristili grešku golmana Miloševića, nije bilo završnice i ostalo je do kraja 1:0 za domaće.

Borac u narednom kolu ide na gostovanje Širokom Brijegu, dok Posušje čeka Zrinjski.