NogometSportVisoko

Amir Bekan i Dino Dizdarević u idealnom timu kola Prve lige FBiH

Fudbaleri Zvijezde iz Gradačca domaćom pobjedom nad ekipom Čapljine zasluženo su osvojili titulu jesenjeg prvaka Prve lige FBiH. U prvom pluvremenu Čapljinci su se dobro držali i održali početni rezultat, mada se igralo samo pred golom gostiju. U drugom dijelu, Obren Cvijanović je u 62. minuti minuti podigao gledališe na noge svojim golom. Nakon tog gola, igralo se većinom na
sredini terena, da bio Gedeon Guzina u nadoknadi izgubljenog vremena pogodio za veliko slavlje domaćih igrača i njihovih pristaša i donio zasluženu titulu jesenjeg prvaka Zvijezdi.

Jedan od tri pretedenta za jesenju titulu bio je Olimpik koji je ugostio ekipu kakanjskog Rudara, i na ovoj utakmici u prvom dijelu bilo je bez golova. Na staru drugog dijela kazneni udarac za domaće, šutirao je Adnan Osmanović, ali je golman Rudara obranio udarac Osmanovića. U 55. minuti, Damir Vidović koji je zamjenio Jusufbašića, nakon sjane asitencije Stojanovića je zatresao mrežu Kakanjaca ze vrijednu pobjedu.

I treći kandidat za prvo mjesto, Sloga iz Siminog Hana je bila uspješna na svom travnjaku, Kojić je u 13. minuti načeo mrežu Slavena, da bi Omrerović 11 minuta poslije pogodio za 2:0. U nadoknadi izgubljenog vremena, Todorović je postavio konačnih, 3:0.

Vrijednu domaću pobjedu u ovom kolu je zabilježila ekipe Metelleghe BSI, protiv Igmana iz Konjica koji je bio u sjajnj seriji, šest utakmica bez poraza. Gol odluke je postigao, Marin Samardžić u 51 minuti susreta.

Prave golejade su vidjeli gledaoci u Bihaću i Orašju koji su vidjeli ukupno 16 golova. U Bihaću Garcia Panesso je četiri puta zatesao mrežu Bišćana,3:6, dokje Marko Đukić bio trostruki strleca u pobjedi protiv Travnika, 6:1.

Bratsvo iz Gračanice se pobjedom oprostilo od jesenje sezone od svojih navijača, i ovdje su prisutni vidjeli pet golva, 3:2.

U Tešnju domaći TOŠK koji nije imao drugog izbora sem pobjede protiv visoćke Bosne, da bi u proljetnom dijelu prvenstva imao velike šanse za opstanak u prvoligaškom društvu. Ali, to nisu mislili gosti, te su golovima pred kraj susreta (Hajdarović, Dizdarević), zabilježili vrijednu pobjedu.

Idealni tim kola: Amir Bekan (Bosna), Husejn Puturalić (Bratstvo), Emir Delić (Zvijezda), Sanel Kovač (Metalleghe BSI), Dino Dizdarević (Bosna), Damir Vidović (Olimpik), Marko Đurić (Orašje), Marin Samardžić (Metalleghe BSI), Jovo Kojić (Sloga), Garcia Panesso (Velež), Obren Cvijanović (Zvijezda).

Igrač kola: Obren Cvijanović (Zvijezda).

Orašje-Travnik 6:1 (Đukić 53'71'75,Marošević 5'Prgić 27'Marković 75’ / Rastoka 61’ iz 11m),
Bratstvo-Iskra 3:2 (Jaganjac 8'Puturalić 56'Ćosić 65’ / Jurčević 43'Jurčević 53’),
Jedinstvo-Velež 3:6 (Samardžić 11'Galin 56'81’ iz 11m /Garcia Panesso 11'19'20'50’, Brandao de Souza 18'Ovčina 44’),
Metaleghe BSI-Igman 1:0 (Samardžić 51’),
Zvijezda-Čapljina 2:0 (Cvijanović 62'Guzina 90+2’),
Olimpik-Rudar 1:0 (Vidović 55’),
Sloga-Slaven 3:0 (Kojić 13'Omerović 24'Todorović 90+3’),
TOŠK-Bosna 0:2 (Hajdarović 78'Dizdarević 90+4).

16. Jedinstvo 15 2 1 12 10:50 7

Lista strijelaca, 10- golova, Jasmin Mujkić (Bratstvo),Mirnes Salihović (Slave),
8-Mirel Ibrahimović (Sloga),Nikola Leko (Čapljina), 7-Belmin Kobilica(Rudar), Dino Dizdarević (Bosna).
6-Aleksandar Kršić (TOŠK),Joco Stokić (Sloga),Nihad Mujić (Bosna),Husejn Puturalić (Bratstvo),Brandao de Souza (Velež),Dženan Haračić (Čapljina), 5-Obren Cvijanović (Zvijezda).

Parovi 16. kola: subota, 03.mart 2018 godine, Jajce: Metalleghe BSI-Sloga, Bihać:
Jedinstvo-Čapljina, Orašje: Orašje-Bosna, Sarajevo: Olimpik-Velež, Gradačac: Zvijezda-Igman, Gračanica: Bratstvo-Rudar, Tešanj: TOŠK-Iskra, Živinice: Slaven-Travnik.